"SAGÜSAD ATATÜRK PUL SERGİSİ" Beş Yaşında

 

Desktop

 

Evet, “SAGÜSAD ATATÜRK PUL SERGİSİ” bu yıl beş yaşında… Adapazarı’nda açılıyor bu sergi. Üç yıldır da özel pul basılıyor, Atatürk pullarının yanında. Önce, Adapazarlı değerli fotoğraf sanatçıları Hüsnü Gürsel ve İbrahim Zaman adına ve bu yıl da SAGÜSAD’a çok emeği geçen değerli büyüğümüz Bayram İnce (şair-ressam) adına özel pul bastırıldı. Kendisi rahatsızlığından dolayı açılışa gelemedi ne yazık ki. Artık Adapazarı’ndaki evlerinde oturamıyorlar. Çünkü Bayram Amcamız ne kendine ne evine bakabiliyor artık. Bu da hayatın acı bir yanı. Herkesin başına gelebilir tabii… ama onun, eşi Kadriye Hanım’la birlikte yarattıkları o ev… Bahçesi, keyif yapılan, şiir okunan; yenilip içilen balkonu ve çoğu Bayram İnce yapımı eşyasıyla öyle kendine özgüydü ki… Öylesine bir bütündüler ki evleriyle, mutfaklarıyla. Kapısı ve sofrası dostlara her zaman açıktı… Eşi ve kızı geldiler açılışa. Mutluydular tabii. Sonradan Kadriye Hanım’ın söylediğine göre; konuşamasa da duygularını belli etmiş, yani mutlu olmuş o da.

Erdoğan Şen… Filatelist… Bu serginin oluşmasında bizlerin de emeği var ama onunki tam donanımlı bir emek! Filateli denince herkes susar, onu dinler… Böyle bir merak, böyle bir yetenek.

Tamay Açıkel

Adapazarı’nda filateli, sergiler ve filatelist Erdoğan Şen’le ilgili merak ettikleriniz varsa; yazılarım ve fotoğraflarım için:

http://www.tamayacikel.com/2009/05/21/pul-sergisini-gezeceklerdi-onlar/

http://www.tamayacikel.com/2009/04/23/sergi-heyecani-basliyor%E2%80%A6/

http://www.tamayacikel.com/2008/04/03/sagusad%E2%80%99i-cocuklar-da-sevdi/

http://www.tamayacikel.com/2008/03/13/bu-cagriya-kulak-verin/

http://www.tamayacikel.com/2008/02/21/umutluyuz/

http://www.tamayacikel.com/2006/07/06/tarihe-vurulan-damga/

http://www.tamayacikel.com/2006/02/23/kulturel-bir-solen-%E2%80%9Cfilateli%E2%80%9D/

 

Bir Cevap Yazın