Babam

Sevgili babamı kaybetmenin acısını yaşarken yanımızda bulunarak son görevimizde bizi yalnız bırakmayan; telefonla arayarak, mesaj göndererek acımızı paylaşan değerli dostlarımıza bir kez daha teşekkür etmek isterim.

Nehri Bey

Babam M. Nehri İpekoğlu emekli tarih öğretmeniydi. Çok genç yaşında yazdığı tarih kitabı uzun yıllar ortaokullarda ders kitabı olarak okutuldu. Düzenli yaşadı… Uzun ve sağlıklı bir ömür sürmesinde bunun büyük payı olduğuna inanıyorum. Torunlarının çocuklarını gördü… Çocukları çok severdi… Onlara kağıttan oyuncaklar yapar, çok güzel oyalardı…

İnsan hayatını fotoğraf karelerine sığdırabilir miyiz? Hayır. Yine de onun anısına şuraya, onun hallerini yansıtan sevdiğim birkaç fotoğrafını yükledim.

 

P1140914

Annemin yanındasın artık… Birlikte nurlar içinde yatın babacığım…

 

12 yorum

 1. Sevgili Nehri Bey Amca,
  Çocukluk yıllarımdan itibaren tanıma mutluluğunu yaşadığım müstesna ve asil insan.Yaşarken çevresine ışık olmuştu.Şimdi de ışıklar içinde olduğuna inanıyor,aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum.
  Şahika Üçok Çakıroğlu

 2. Şahika’cığım,
  Babam küçük yaşta babasını yitirmiş; evinden uzakta, yatılı okullarda okumuş… Ondan mıydı bilmiyorum, ulaşılmayan bir yanı vardı hep… Ama birileri senin söylediklerine benzer şeyler söylediğinde öyle mutlu olurdu ki…
  Sağol canım arkadaşım.

 3. Canım Arkadaşım,
  Duygularını ne kadar güzel ve anlamlı yansıtmışsın. Nur içinde yatsınlar.
  Üzerlerine yıldızlar yağsın…

 4. Merhaba hocam,

  Duyduğumda gerçekten üzüldüm fakat bir bakıma da garip bir tebessüm kapladı içimi zira herşey sanırım aile tablonuzda gizli.

  Ne güzel ki sizi inanılmaz güzel yetiştirmiş, sizin çocuklarınıza örnek olmuş ve çocuklarınızın çocuklarına bile yetişebilmiş.

  Hayatında çok çok güzel anlara tanık olmuş, çok kötü anlar da yaşamıştır. Bunu tahmin edebilmek zor değil fakat ömür işte kimilerinin kısacık oluyor, kimi güzel insanlara ise böyle bir hayat sunabiliyor.

  Biliyorum ki yukarıda cennette eşinin yanındadır.

  Başınız sağolsun tekrardan.

  Sevgiler & Saygılar.

 5. Tamay Hanım,
  Fotoğraflardan ve kısa tanıtımınızdan olsa da babanızın saygıdeğer bir insan olduğunu anladım..
  Sizlere tekrar başsağlığı,merhuma allahtan rahmetler dilerim..Mekanı cennet olsun…
  Selamlar,saygılar..
  Ahmet Tarımcı

 6. Duyarlılığınıza teşekkür ederim Ahmet Bey. Bu anma yazısını ve fotoğrafları koymakla ne kadar iyi ettiğimi daha iyi anlıyorum şimdi; bundan güzel anılmak olur mu!

 7. Hocam,

  Yazınızı okurken, fotoğraflara bakarken içimi hem bir hüzün kapladı hem de bir sıcaklık
  Fotoğraflarda yansıttığınız aile tablonuz çok gurur verici insanın içini ısıtan huzur veren kareler
  Sevgili babanızın nasıl değerli bir insan olduğu sizi yetiştirmesinden ve fotoğraflara yansıyan efendiliğinden, kibarlığından oldukça belli oluyor
  Böyle bir babanız olması, onu seven ve böyle güzel anan insanlar olması çok güzel
  Başınız sağolsun hocam ve ne şanslısınız ki çok güzel anabileceğiniz ve onunla dolu dolu bir hayat yaşadığınız değerli bir babanız var..

 8. Tamay’cığım anılarında hoş karelerinin olması ne güzel,güzel anılarınla,eşin,evlatların ve biz arkadaşlarınla güzel günlere yürümek dileklerimle…
  Baban’ı son yolculuğuna uğurlamak bana da kısmet oldu,Nehri amca nurlar içinde yatın,ruhu şad olsun,canım arkadaşım benim.

Bir Cevap Yazın